Sort by

BRAT has logged 390 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
High School Musical

High School Musical

2006
×
Read prior review Edit this entry  
30
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
Edit this entry  
30
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Somersault

Somersault

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stronger

Stronger

2017
×
★★
Edit this entry  
20
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cool World

Cool World

1992
×
Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Edit this entry  
17
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
Edit this entry  
16
A Home at the End of the World

A Home at the End of the World

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Postcards from the Edge

Postcards from the Edge

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Room

The Room

2003
×
Edit this entry  
10
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
½
Edit this entry  
08
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Junebug

Junebug

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hotel for Dogs

Hotel for Dogs

2009
×
Edit this entry  
01
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Edit this entry  
26
Robots

Robots

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Snowball Fight

Snowball Fight

1897
×
Edit this entry  
20
The Sprinkler Sprinkled

The Sprinkler Sprinkled

1895
×
Read the review Edit this entry  
19
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Reefer Madness: The Movie Musical

Reefer Madness: The Movie Musical

2005
×
★★★½
Edit this entry  
17
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry