RSS feed for brat

brat has watched 98 music films.

  • The High Note

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Rocketman

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Bohemian Rhapsody

  • Warp Speed Chic

  • Flight of the Conchords: Live in London

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★★★½

  • Vox Lux

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Matangi / Maya / M.I.A.

    ★★★½

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★

  • Olaf's Frozen Adventure

  • Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

    ★★★★½

  • The Burden

  • Band Aid

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Opening Night

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★½

  • Lemonade

    ★★★★★

  • Sing Street

    ★★½

  • The Lure

    ★★★★

  • Ricki and the Flash

    ★★★

  • The Last Five Years

    ½

  • Love & Mercy

    ★★★½

  • G.U.Y. – An Artpop Film

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Shrek the Musical

  • One Direction: This Is Us

  • We Are the Best!

    ★★★½

  • Footloose

    ★★

  • Bo Burnham: Words, Words, Words

  • Camp Rock 2: The Final Jam

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Starstruck

  • The Runaways

    ★★★½

  • Nine

    ★★★

  • Hannah Montana: The Movie

  • High School Musical 3: Senior Year

  • Nick and Norah's Infinite Playlist

  • The Rocker

  • Repo! The Genetic Opera

    ★★

  • Camp Rock

  • Walk Hard: The Dewey Cox Story

    ★★★★

  • I'm Not There

    ★★★½

  • High School Musical 2

    ★★★★

  • Music and Lyrics

    ★★★★★

  • Dixie Chicks: Shut Up and Sing

    ★★★★

  • Step Up

    ★★½

  • The Cheetah Girls 2

  • High School Musical

  • Walk the Line

    ★★★★

  • Reefer Madness: The Movie Musical

    ★★★½

  • Far Far Away Idol

  • Stuck in the Suburbs

  • School of Rock

  • The Cheetah Girls

  • A Mighty Wind

    ★★★

  • Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

  • 8 Women

    ★★★★

  • Josie and the Pussycats

    ★★★★★

  • Hedwig and the Angry Inch

    ★★★★

  • Almost Famous

  • Billy Elliot

    ★★★★

  • The Little Mermaid II: Return to the Sea

  • Fantasia 2000

  • The Prince of Egypt