Sort by

Brau García Luna has logged 221 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Colours: Blue

Three Colours: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
26
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy Feet Two

Happy Feet Two

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Navalny

Navalny

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry