• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • The Burning Sea

    ★★½

  • Antlers

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Titane

    ★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Seobok: Project Clone

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Boss Level

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Riverside - Lost 'n' Found - Live in Tilburg

    ★★★★½

  • The Dry

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • The Empty Man

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Wander

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Deliver Us from Evil

    ★★★½

  • Greenland

    ★★½

  • Deep Blue Sea 3

    ★½

  • The Silencing

    ★★½

  • Summer of 85

    ★★★

  • Archive

    ★★★

  • Sackcloth and Greasepaint: The Story of Script for a Jester's Tear

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Darkness Falls

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • Possessor

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Skyfire

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Primal

    ★★½

  • Midway

    ★★½

  • The Outpost

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • VFW

    ★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • Calm with Horses

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Synchronic

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Blood Quantum

    ★★½

  • The Informer

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Running with the Devil

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Rabid

    ★★½

  • Angel Has Fallen

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • The Divine Fury

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Into the Ashes

    ★★

  • Above Suspicion

    ★★½

  • Anna

    ★★½

  • Midsommar

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★