Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Hidden

Hidden

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Baskin

Baskin

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Shout

The Shout

1978
×
★★½
Edit this entry  
26
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Edit this entry  
17
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Youth

Youth

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Southbound

Southbound

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Cub

Cub

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hard to Be a God

Hard to Be a God

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Let Us Prey

Let Us Prey

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Satanic Pandemonium

Satanic Pandemonium

1975
×
★★★
Edit this entry  
01
Alps

Alps

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Dancing Pig

The Dancing Pig

1907
×
Edit this entry  
30
Synchronicity

Synchronicity

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Indian Tomb

The Indian Tomb

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Walk

The Walk

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
He Never Died

He Never Died

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Phoenix Incident

The Phoenix Incident

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Angst

Angst

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Vatican Tapes

The Vatican Tapes

2015
×
Edit this entry  
10
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
10
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Martian

The Martian

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Triangle

Triangle

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Boy

The Boy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spirits of the Dead

Spirits of the Dead

1968
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Pact

The Pact

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★
Edit this entry  
16
Child 44

Child 44

2015
×
★★
Edit this entry  
15
A Film Unfinished

A Film Unfinished

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Network

Network

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★
Edit this entry