Sort by

Ben has logged 24 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Vampire Doll

The Vampire Doll

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Meatball Machine

Meatball Machine

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gamera vs. Guiron

Gamera vs. Guiron

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Babe: Pig in the City

Babe: Pig in the City

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Electric Dragon 80.000 V

Electric Dragon 80.000 V

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Belly

Belly

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shinjuku Triad Society

Shinjuku Triad Society

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Go, Go Second Time Virgin

Go, Go Second Time Virgin

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Phantom of Regular Size

The Phantom of Regular Size

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mirai

Mirai

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Legend of the Stardust Brothers

The Legend of the Stardust Brothers

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Vibrator

Vibrator

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Splatter: Naked Blood

Splatter: Naked Blood

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gemini

Gemini

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
August in the Water

August in the Water

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry