Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Crush

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • He's All That

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★★

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★★

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Plan B

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½