• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Bubble

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Station Eleven

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★½

  • Maid

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

  • The Fallout

    ★★★★

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½