RSS feed for K. Axel

K. Axel has logged 52 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Enter the Ninja

Enter the Ninja

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bagdad Cafe

Bagdad Cafe

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Life

My Life

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nancy Drew and the Hidden Staircase

Nancy Drew and the Hidden Staircase

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Invasion

The Invasion

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Barbarian Invasions

The Barbarian Invasions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Porky's

Porky's

1981
×
Read the review Edit this entry  
24
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Maria's Lovers

Maria's Lovers

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Boy Blue

Little Boy Blue

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Volver

Volver

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Red Surf

Red Surf

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shakedown

Shakedown

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Whispers

Whispers

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Amos & Andrew

Amos & Andrew

1993
×
★★★
Edit this entry  
14
American Pie Presents: The Naked Mile

American Pie Presents: The Naked Mile

2006
×
Read the review Edit this entry  
14
Bank Shot

Bank Shot

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Freeway

Freeway

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Elektra

Elektra

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Kill Me Again

Kill Me Again

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Flight of Black Angel

Flight of Black Angel

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Special Day

A Special Day

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Young Guns

Young Guns

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Peacock

Peacock

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Super Ex-Girlfriend

My Super Ex-Girlfriend

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Crow: City of Angels

The Crow: City of Angels

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Frida

Frida

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ski School 2

Ski School 2

1994
×
★★
Read the review Edit this entry