RSS feed for breanna
  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★½

  • Stargirl

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Eli

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • In the Tall Grass

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • There's Something in the Water

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Seberg

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Sequin in a Blue Room

    ½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Rocketman

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Circus of Books

    ★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★★

  • The Perfect Date

  • After

  • The Silence

  • Shazam!

  • Pet Sematary

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★½

  • Rent

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★½