Sort by
  • Doctor Who: The Church on Ruby Road

  • Aquaman and the Lost Kingdom

    ★★½

  • Anyone But You

    ★★★

  • Godzilla Minus One

    ★★★★

  • Chicken Run: Dawn of the Nugget

    ★★★½

  • Foe

    ★★½

  • The Creator

    ★★★½

  • The End We Start From

    ★★★

  • One Life

    ★★★½

  • All of Us Strangers

    ★★★★★

  • Poor Things

    ★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • The Flash

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Cobweb

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Air

    ★★★½

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • The Elephant Whisperers

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Black Adam

    ★★½

  • A Fluorescent Sky

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • The Swimmers

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • Empire of Light

    ★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • The Flying Sailor

    ★★★

  • Ms. Marvel

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

    ★★★½

  • Ice Merchants

    ★★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Morbius

  • An Irish Goodbye

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½