• No Time to Die

    ★★★★

  • He's All That

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Death to 2020

    ★★

  • Burrow

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • 8:46

  • Artemis Fowl

    ★½

  • The Wrong Missy

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Here We Are: Notes for Living on Planet Earth

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • The Plot Against America

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Sam Morril: I Got This

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Christmas On My Mind

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

  • Mistletoe & Menorahs

  • 1917

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Our Ladies

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Twentieth Century

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½