• Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • The Card Counter

  • Malignant

    ½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Old

    ½

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★½

  • Blue Bayou

    ★★★

  • Black Widow

  • Annette

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • The Phantom of the Highland Park Ebell

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • The Unholy

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Nobody

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • Willy's Wonderland

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Ambiancé

  • News of the World

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Alone

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★½

  • Nine Days

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • The Night House

    ★★★★½

  • Zola

    ★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Hounded

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • TEDDY

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½