Brendan has logged 22 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Stuber

Stuber

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Anna

Anna

2019
×
½
Read the review Edit this entry