Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sissy

Sissy

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
The Black Forest

The Black Forest

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Smile

Smile

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★★½
Edit this entry  
29
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Sergeant Garcia

Sergeant Garcia

2000
×
★★★
Edit this entry  
22
Love in the Villa

Love in the Villa

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hard Labor

Hard Labor

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
As Filhas do Fogo

As Filhas do Fogo

1978
×
★★★★
Edit this entry  
02
Barbie in Rock 'N Royals

Barbie in Rock 'N Royals

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Love.com

Love.com

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
No Exit

No Exit

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★★
Edit this entry  
18
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★½
Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Edit this entry  
31
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Staircase

The Staircase

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★½
Edit this entry  
12
ʔEʔanx (The Cave)

ʔEʔanx (The Cave)

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
★★
Edit this entry  
06
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Criminal Life of Archibaldo de la Cruz

The Criminal Life of Archibaldo de la Cruz

1955
×
★★★★
Edit this entry  
29
Treehouse

Treehouse

2019
×
★½
Edit this entry  
25
Indiscreet

Indiscreet

1958
×
★★★½
Edit this entry  
24
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Pure

Pure

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
03
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Gilda, Lúcia and The Goat

Gilda, Lúcia and The Goat

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Edit this entry