Sort by

Brendha has logged 263 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Museo

Museo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Marty

Marty

1955
×
★★★½
Edit this entry  
18
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Necktie

Necktie

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★
Edit this entry  
08
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★½
Edit this entry  
25
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★½
Edit this entry  
25
Election

Election

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Loveling

Loveling

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★½
Edit this entry  
10
Sabrina the Teenage Witch

Sabrina the Teenage Witch

1996
×
★★
Edit this entry  
10
The Craft

The Craft

1996
×
★★½
Edit this entry  
09
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★½
Edit this entry  
08
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★½
Edit this entry  
07
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★½
Edit this entry  
06
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
Edit this entry  
30
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Edit this entry