Brendha has logged 14 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
They Don't Wear Black Tie

They Don't Wear Black Tie

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Brainstorm

Brainstorm

2000
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hour of the Star

Hour of the Star

1985
×
★★★★
Edit this entry  
09
Friendly Beast

Friendly Beast

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Basic Sanitation: The Movie

Basic Sanitation: The Movie

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Prozac Nation

Prozac Nation

2001
×
★★★
Edit this entry  
04
The Secret Garden

The Secret Garden

1993
×
★★★½
Edit this entry  
03
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★
Edit this entry  
03
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Edit this entry