Brendha has logged 22 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harriet

Harriet

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★
Edit this entry  
23
Airplane Mode

Airplane Mode

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
1917

1917

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
House

House

1977
×
★★★★
Edit this entry