RSS feed for brendino
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Dean

Dean

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Demetri Martin: Live (At The Time)

Demetri Martin: Live (At The Time)

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Lookout

The Lookout

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
Demetri Martin: The Overthinker

Demetri Martin: The Overthinker

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Split

Split

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Neal Brennan: 3 Mics

Neal Brennan: 3 Mics

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Comedian

Comedian

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Larry David: Curb Your Enthusiasm

Larry David: Curb Your Enthusiasm

1999
×
★★★
Edit this entry  
23
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★
Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Too Funny to Fail: The Life and Death of The Dana Carvey Show

Too Funny to Fail: The Life and Death of The Dana Carvey Show

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Happy Anniversary

Happy Anniversary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
★★
Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Edit this entry