• Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Men

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Vortex

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Four Roads

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★½

  • The Devil Below

    ★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½