• Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Sully

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Barracuda

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★½

  • Piper

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Angry Birds Movie

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★★

  • Spectre

    ★★★

  • Cosmic Scrat-tastrophe

    ★★

  • Sanjay's Super Team

    ★★½

  • The Martian

    ★★★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★½

  • Pixels

  • Minions

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★★★½

  • Shaun the Sheep Movie

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Unbroken

    ★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★½

  • Toy Story That Time Forgot

    ★★½

  • American Sniper

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Lava

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Feast

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • Rio 2

    ★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Non-Stop

    ★★★

  • Boyhood

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • The Railway Man

    ★★★

  • Frozen

    ★★★½

  • Toy Story of Terror!

    ★★½

  • Mr Hublot

    ★★½

  • Her

    ★★★★★

  • Captain Phillips

    ★★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

    ★★★

  • Gravity

    ★★★★★

  • All Is Lost

    ★★★★

  • Turbo

    ★★

  • Despicable Me 2

    ★★★½

  • Get a Horse!

    ★★★★

  • Monsters University

    ★★½

  • Ilo Ilo

    ★★★★

  • The Croods

    ★★½

  • The Blue Umbrella

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★

  • Rise of the Guardians

    ★★½

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★

  • Skyfall

    ★★★★½