• Barbecue Brawl

    ★★

  • Blue Cat Blues

    ★★½

  • Down Beat Bear

    ★½

  • Muscle Beach Tom

    ★★★

  • The Red Balloon

    ★★★½

  • The Egg and Jerry

  • The Flying Sorceress

    ½

  • One Froggy Evening

    ★★★½

  • That's My Mommy

    ★½

  • Pecos Pest

    ★★★

  • Smarty Cat

  • Speedy Gonzales

    ★★★

  • Tom and Chérie

  • Pup on a Picnic

    ★★★

  • Animal Farm

    ★★½

  • Touché, Pussy Cat!

    ★★★

  • Pet Peeve

    ★½

  • Downhearted Duckling

  • Neapolitan Mouse

    ★★★

  • Mice Follies

    ★★★

  • Baby Butch

  • Rear Window

    ★★★★★

  • Puppy Tale

    ★½

  • That's My Pup!

    ★★

  • Johann Mouse

    ★★½

  • Duck Amuck

    ★★★★

  • Jerry and Jumbo

    ★★

  • The Missing Mouse

    ★½

  • Cruise Cat

  • Push-Button Kitty

    ★½

  • Little Runaway

    ★½

  • Triplet Trouble

    ★½

  • The Two Mouseketeers

    ★★★

  • The Flying Cat

    ★★★½

  • Cat Napping

    ★½

  • Nit-Witty Kitty

  • His Mouse Friday

    ★½

  • Sleepy-Time Tom

    ★★

  • Jerry and the Goldfish

    ★½

  • Casanova Cat

    ★★

  • Cue Ball Cat

    ★★

  • The Hollywood Bowl

    ★★★

  • Safety Second

    ★½

  • Jerry and the Lion

    ★★

  • Texas Tom

    ★★

  • Saturday Evening Puss

    ★★

  • Little Quacker

    ★★

  • Tennis Chumps

    ★½

  • Jerry's Diary

  • Love That Pup

  • Heavenly Puss

    ★★★½

  • Hatch Up Your Troubles

    ★½

  • The Little Orphan

    ★★

  • Polka-Dot Puss

    ★½

  • Mouse Cleaning

    ½

  • Professor Tom

    ★★

  • Old Rockin' Chair Tom

    ★★

  • The Truce Hurts

    ★★

  • Kitty Foiled

    ★★★

  • The Invisible Mouse

    ★★★

  • A Mouse in the House

    ★★

  • The Cat Concerto

    ★★★★★

  • It's a Wonderful Life

    ★★★★½

  • Trap Happy

    ★★★

  • Flirty Birdy

    ★★

  • Tee for Two

  • Mouse in Manhattan

    ★★

  • Baby Puss

    ★½

  • Falling Hare

    ★★½

  • A Corny Concerto

    ★★★

  • Yankee Doodle Daffy

    ★★½

  • The Yankee Doodle Mouse

    ★★