• Crimes of the Future

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Read Between the Lines

  • The Northman

  • Morbius

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • RRR

  • Ambulance

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

  • Turning Red

  • Uncharted

    ★★½

  • Marry Me

  • Death on the Nile

  • Moonfall

  • Scream

  • The 355

  • The King's Man

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

  • Last Call

    ★★★★★

  • Jangle

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • tick, tick...BOOM!

  • Red Notice

  • Encanto

  • Eternals

  • 1987

  • The Harder They Fall

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Last Duel

  • Halloween Kills

  • Old Henry

    ★★★★

  • Last Night in Soho

  • Spencer

  • Dune

  • Cyrano

  • Belfast

  • King Richard

  • The Card Counter

  • The Power of the Dog

  • Malignant

  • Candyman

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Cursed

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

  • Jungle Cruise

  • Old

  • Memoria

  • Gunpowder Milkshake

  • Titane

  • Lamb

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

  • Black Widow

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • etna