RSS feed for Brennan

Brennan has rated 183 animated films.

  • Arthur Christmas

    ★★★★

  • The Snowman

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Mickey's Once Upon a Christmas

    ★★½

  • The Painting

    ★★★½

  • Coraline

    ★★★★½

  • The Triplets of Belleville

    ★★★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Watership Down

    ★★★★

  • The Tale of the Fox

    ★★★★

  • Grave of the Fireflies

    ★★★½

  • Castle in the Sky

    ★★★

  • Thumbelina

    ★½

  • Santa Claus Is Comin' to Town

    ★★★½

  • Rudolph the Red-Nosed Reindeer

    ★★★

  • Nutcracker

    ★★★★

  • The Incredibles

    ★★★½