RSS feed for Brennan

Brennan has rated 52 historical films.

  • Senso

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Marquise of O

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • The Best Years of Our Lives

    ★★★★½

  • The Celluloid Closet

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • Inherit the Wind

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Caravaggio

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★

  • The Devils

    ★★★½

  • Ben-Hur

    ★★★★