• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Deep Water

    ★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • Whindersson Nunes: My Own Show!

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Kimi

    ★★

  • Moonfall

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★

  • Squid Game

    ★★

  • Cry Macho

    ★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Bones

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Self-Actualization of the Werewolf Woman

    ★★½

  • Private Desert

    ★★★½

  • 7 Prisoners

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★½

  • Belfast

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Danse Macabre

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

  • France

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★★

  • S13P15A

    ★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★½

  • A Hero

    ★★★½