Sort by

Breno has logged 75 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suzanne's Career

Suzanne's Career

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Volver

Volver

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Honkytonk Man

Honkytonk Man

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Witch's Cradle

Witch's Cradle

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
O Signo do Caos

O Signo do Caos

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Talking Picture

A Talking Picture

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Son's Room

The Son's Room

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Perfect World

A Perfect World

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Okja

Okja

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zabriskie Point

Zabriskie Point

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Self-Actualization of the Werewolf Woman

Self-Actualization of the Werewolf Woman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
S13P15A

S13P15A

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nothing good comes after your 30's

Nothing good comes after your 30's

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry