Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Real Life

Real Life

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Anthropophagous

Anthropophagous

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Witness

Witness

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Exists

Exists

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Almost Heroes

Almost Heroes

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Siege

Siege

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nymphs Anonymous

Nymphs Anonymous

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
She Mob

She Mob

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mascots

Mascots

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Seed

The Seed

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Jesus Rolls

The Jesus Rolls

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Boris Karloff: The Man Behind the Monster

Boris Karloff: The Man Behind the Monster

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Loneliness of the Long Distance Runner

The Loneliness of the Long Distance Runner

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Windfall

Windfall

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Larry David: Curb Your Enthusiasm

Larry David: Curb Your Enthusiasm

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tiptoes

Tiptoes

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fallen

Fallen

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
if....

if....

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Exit

No Exit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry