Sort by
  • The Irishman

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Fallout

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Revenant

  • Spectre

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Rogue Nation

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★½

  • Sicario

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Tomorrowland

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • American Sniper

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Inherent Vice

  • Gone Girl

    ★★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Feast