• Navillera

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Vincenzo

    ★★★★★

  • Beyond Evil

  • Sisyphus

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • To My Star

  • She Would Never Know

    ★★★★½

  • Wish You

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

  • Color Rush

  • Lovestruck in the City

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Sweet Home

    ★★★★★

  • Run On

    ★★★★★

  • The Last Blockbuster

  • True Beauty

    ★★★★½

  • Audrey

  • The Call

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Live On

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Birthcare Center

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Start-Up

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Tale of the Nine Tailed

  • Private Lives

    ★★½

  • Do Do Sol Sol La La Sol

  • The School Nurse Files

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • 18 Again

  • Mr. Heart

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Night in Paradise

    ★★★½

  • Love Revolution

  • Do You Like Brahms?

  • Flower of Evil

  • The Old Guard

    ★★

  • Was It Love?

  • Hamilton

  • #Alive

  • It's Okay to Not Be Okay

  • Greyhound

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Where Your Eyes Linger

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Fix You

  • Becoming

  • Hollywood

  • The Half of It

    ★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • A Piece of Your Mind

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • When the Weather is Fine

    ★★★★★

  • Time to Hunt

  • The Night Clerk

  • The Thing About Harry

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Itaewon Class

  • The Father

    ★★★★

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★½