paige has logged 114 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lolita

Lolita

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
I Married an Anti-Fan

I Married an Anti-Fan

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Edit this entry  
10
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Boys

Boys

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Edit this entry  
03
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★½
Edit this entry  
09
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★
Edit this entry  
07
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
George Washington

George Washington

2000
×
★★★½
Edit this entry  
01
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Holes

Holes

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Edit this entry  
31
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry