• The House

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Censor

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Tenet

    ★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★½

  • The Rental

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Runon

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Underwater

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Fanatic

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½