Sort by

bre has logged 368 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Together Together

Together Together

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Duck the Halls: A Mickey Mouse Christmas Special

Duck the Halls: A Mickey Mouse Christmas Special

2016
×
Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
'Twas the Night

'Twas the Night

2001
×
★★
Edit this entry  
20
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
For You

For You

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
Read the review Edit this entry  
03
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Berenstain Bears' Christmas Tree

The Berenstain Bears' Christmas Tree

1979
×
Read the review Edit this entry  
01
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
Edit this entry  
28
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry