Sort by

bre has logged 31 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Shadow and Bone - The Afterparty

Shadow and Bone - The Afterparty

2021
×
Edit this entry  
30
Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Finding 'Ohana

Finding 'Ohana

2021
×
★½
Edit this entry  
17
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Date Night

Date Night

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paperman

Paperman

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry