• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Morbius

    ★½

  • The Lost City

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Below Zero

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Cadaver

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★

  • Don't Listen

    ★★

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Superman: Red Son

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Courier

    ★★★½

  • My Spy

    ★★★

  • Dolittle

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • Guns Akimbo

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★½

  • The Platform

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dr. Jack & Mr. Nicholson

  • Batman: Hush

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Reign of the Supermen

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World