RSS feed for Stéphane
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Marvel Studios: Assembling a Universe

Marvel Studios: Assembling a Universe

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story

The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★
Edit this entry  
03
Small Fry

Small Fry

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Edit this entry  
02
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Next

Next

2007
×
★★★
Edit this entry  
02
The Art of War

The Art of War

2000
×
★★½
Edit this entry  
27
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★
Edit this entry  
27
Uppity: The Willy T. Ribbs Story

Uppity: The Willy T. Ribbs Story

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Darkest Hour

The Darkest Hour

2011
×
Edit this entry  
25
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
20
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★½
Edit this entry  
10
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Edit this entry  
10
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Kung Fu Panda: Secrets of the Scroll

Kung Fu Panda: Secrets of the Scroll

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Gamer

Gamer

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Omega Man: A Wrestling Love Story

Omega Man: A Wrestling Love Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
31
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Edit this entry  
29
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Jim Gaffigan: Cinco

Jim Gaffigan: Cinco

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Patton Oswalt: I Love Everything

Patton Oswalt: I Love Everything

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
LEGO Marvel Super Heroes: Black Panther - Trouble in Wakanda

LEGO Marvel Super Heroes: Black Panther - Trouble in Wakanda

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
LEGO Marvel Super Heroes: Maximum Overload

LEGO Marvel Super Heroes: Maximum Overload

2013
×
★★½
Edit this entry  
23
LEGO DC Comics Super Heroes: Batman: Be-Leaguered

LEGO DC Comics Super Heroes: Batman: Be-Leaguered

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
LEGO Marvel Super Heroes - Guardians of the Galaxy: The Thanos Threat

LEGO Marvel Super Heroes - Guardians of the Galaxy: The Thanos Threat

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
LEGO Marvel Super Heroes: Avengers Reassembled!

LEGO Marvel Super Heroes: Avengers Reassembled!

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★
Edit this entry