Stéphane has logged 35 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Girls with Balls

Girls with Balls

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Christopher Titus: Angry Pursuit of Happiness

Christopher Titus: Angry Pursuit of Happiness

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Christopher Titus: Voice in my Head

Christopher Titus: Voice in my Head

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★
Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Edit this entry  
20
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
20
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Deadcon

Deadcon

2019
×
Edit this entry  
20
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Edit this entry  
19
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Edit this entry  
14
American Factory

American Factory

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Hope: One in a Billion

Hope: One in a Billion

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★
Edit this entry  
04
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
21

21

2008
×
★★★
Edit this entry