Stéphane has logged 59 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Edit this entry  
29
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Jim Gaffigan: Cinco

Jim Gaffigan: Cinco

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Patton Oswalt: I Love Everything

Patton Oswalt: I Love Everything

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
LEGO Marvel Super Heroes: Black Panther - Trouble in Wakanda

LEGO Marvel Super Heroes: Black Panther - Trouble in Wakanda

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
LEGO Marvel Super Heroes: Maximum Overload

LEGO Marvel Super Heroes: Maximum Overload

2013
×
★★½
Edit this entry  
23
LEGO DC Comics Super Heroes: Batman: Be-Leaguered

LEGO DC Comics Super Heroes: Batman: Be-Leaguered

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
LEGO Marvel Super Heroes - Guardians of the Galaxy: The Thanos Threat

LEGO Marvel Super Heroes - Guardians of the Galaxy: The Thanos Threat

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
LEGO Marvel Super Heroes: Avengers Reassembled!

LEGO Marvel Super Heroes: Avengers Reassembled!

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
Planet Hulk

Planet Hulk

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
Blue Streak

Blue Streak

1999
×
★★
Edit this entry  
19
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
16
John Carter

John Carter

2012
×
★★
Edit this entry  
15
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Attack of the Killer Donuts

Attack of the Killer Donuts

2016
×
★½
Edit this entry  
15
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★½
Edit this entry  
14
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Edit this entry  
12
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★½
Edit this entry  
12
The Core

The Core

2003
×
★★½
Edit this entry  
12
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★
Edit this entry  
11
The Walk

The Walk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
John Henry

John Henry

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Killer Elite

Killer Elite

2011
×
★★½
Edit this entry  
09
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★½
Edit this entry  
09
Tremors

Tremors

1990
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sanctum

Sanctum

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
The Mechanic

The Mechanic

2011
×
★★
Edit this entry  
07
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★½
Edit this entry  
06
Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Edit this entry