Sort by

cassidy has logged 20 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
You Deserve a Lover

You Deserve a Lover

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Psychic

Psychic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Calvary

Calvary

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Earth's Greatest Spectacles

Earth's Greatest Spectacles

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Everything Will Be OK

Everything Will Be OK

2006
×
★★★½
Edit this entry