Sort by
  • Strays

    ★½

  • Red, White & Royal Blue

    ½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★½

  • Carl's Date

    ★½

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Elemental

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • Fast X

  • The Little Mermaid

    ★½

  • Love Again

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Renfield

    ★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • Jesus Revolution

    ★★½

  • 80 for Brady

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Missing

    ★★★½

  • A Man Called Otto

    ★½

  • I Wanna Dance with Somebody

    ★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Spoiler Alert

    ★★★½

  • Strange World

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★½

  • Lou

    ★★½

  • My Policeman

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Sisu

    ★★

  • Ticket to Paradise

    ★★½

  • Bros

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Prey

    ★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Ambulance

    ★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Dog

    ½

  • Kimi

    ½

  • Marry Me

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Moonfall

    ★★