• Abandoned

    ★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • Dashcam

    ★★

  • Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Men

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Firestarter

    ★★½

  • The Staircase

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Offer

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Deep Water

    ★★

  • X

    ★★★★

  • The Cellar

    ★★

  • Windfall

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

  • Operation Mincemeat

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Exorcism of God

  • Antlers

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Found Footage Phenomenon

    ★★★½

  • Being James Bond

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★½

  • Beckett

    ★★½

  • Demonic

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Dr. Death

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½