Brett has logged 20 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Serpico

Serpico

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
DumbLand

DumbLand

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ninja Scroll

Ninja Scroll

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry