Sort by
  • Saltburn

    ★★★½

  • The Venture Bros.: Radiant Is the Blood of the Baboon Heart

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Meg 2: The Trench

    ★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Luther: The Fallen Sun

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Outwaters

    ★½

  • Watcher

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • Dashcam

    ★½

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Found Footage Phenomenon

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Mad God

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • OPAL

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Body Cam

    ★½

  • Sputnik

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Murder Death Koreatown

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • The Dissident

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Cats

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Mister America

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Death of a Vlogger

    ★★★½