Sort by
  • Sentimental Value

  • Dick Tracy Special: Tracy Zooms In

  • Stuck

  • The Eternal Daughter

  • Skinamarink

    ★★★

  • There There

  • Top Gun: Maverick

  • X

  • Relative

  • Dark Glasses

    ★★½

  • The Event

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • Celestial Being

  • Bruce Springsteen & The E Street Band - The Legendary 1979 No Nukes Concerts

  • New York Ninja

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dawn Breaks Behind the Eyes

  • Topology of Sirens

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★½

  • The Velvet Underground

  • The Dangerous Type

  • The Scary of Sixty-First

  • The Act of Reading

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • The Bloodhound

    ★★★½

  • Reunion

  • I've Got Issues

    ★★★★

  • Still Processing

  • David Byrne's American Utopia

  • First Cow: A Place in This World

  • Build the Wall

  • Host

  • Trammel

  • Any Instant Whatever

  • 8:46

  • That Which Will Rise from Wind

  • SLEEPWALKER

  • A Dim Valley

  • I've Been Afraid

  • HOUSES

  • Italy Possessed: A Brief History of Exorcist Rip-Offs

    ★★

  • Joel Calls Indie Film Type Dudes

  • Roy's World: Barry Gifford's Chicago

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Fragments

  • Tesla

    ★★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

  • Goldman v Silverman

  • The Grudge

  • Black Christmas

  • Little Women

  • 1917

  • Twisted Tale: The Unmaking of Spookies

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

    ★★½

  • Blood Quantum

    ★★★

  • The Assistant

  • Uncut Gems

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★★

  • Marriage Story

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

  • Sandbagger

  • Midsommar

    ★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Conrad Veidt: My Life

    ★★★½