Sort by

Brett has logged 32 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Silent Madness

Silent Madness

1984
×
Edit this entry  
27
Disco Godfather

Disco Godfather

1979
×
Edit this entry  
24
Good Times, Wonderful Times

Good Times, Wonderful Times

1966
×
★★★★
Edit this entry  
23
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Alison's Birthday

Alison's Birthday

1981
×
★★★
Edit this entry  
21
Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Celia

Celia

1989
×
★★★★
Edit this entry  
19
Rock Hudson's Home Movies

Rock Hudson's Home Movies

1992
×
★★★★
Edit this entry  
17
Come Back, Africa

Come Back, Africa

1959
×
★★★★
Edit this entry  
16
Kadaicha

Kadaicha

1988
×
★★★
Edit this entry  
14
The Dreaming

The Dreaming

1988
×
★★★
Edit this entry  
13
Lake of the Dead

Lake of the Dead

1958
×
★★★
Edit this entry  
12
Witchhammer

Witchhammer

1970
×
★★★★
Edit this entry  
12
Free In Deed

Free In Deed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tales from the Quadead Zone

Tales from the Quadead Zone

1987
×
Edit this entry  
10
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Midwinter

Midwinter

2016
×
Edit this entry  
09
Bruce Springsteen & The E Street Band - The Legendary 1979 No Nukes Concerts

Bruce Springsteen & The E Street Band - The Legendary 1979 No Nukes Concerts

2021
×
Edit this entry  
09
The Limits of Control

The Limits of Control

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Ward

Ward

1973
×
Edit this entry  
08
Tilbury

Tilbury

1987
×
★★★½
Edit this entry  
08
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Edit this entry  
06
Free In Deed

Free In Deed

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Malatesta’s Carnival of Blood

Malatesta’s Carnival of Blood

1973
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Transformations

Transformations

1972
×
Edit this entry  
04
The Legend of Sleepy Hollow

The Legend of Sleepy Hollow

1972
×
Edit this entry  
04
Leptirica

Leptirica

1973
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Circus

The Circus

1928
×
Edit this entry  
03
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Wellness

Wellness

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry