RSS feed for Ruadhán
  • The Flash

    ★★★½

  • Captive State

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Maniac

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Skyscraper

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Occupation

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • Beirut

    ★★★★½

  • The Titan

    ★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Bright

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Problem with Apu

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • The Mummy

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Logan

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • The Great Wall

    ★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★½

  • Planet Earth II

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★★★

  • Supergirl

    ★★★½

  • 13th

    ★★★★

  • Amanda Knox

    ★★★½

  • Sully

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Talking to the Air: The Horses of the Last Forbidden Kingdom

    ★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★½

  • The Legend of Tarzan

    ★★

  • Independence Day: Resurgence

  • Warcraft

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Gods of Egypt

    ½

  • Love

    ★★★

  • DC's Legends of Tomorrow: Their Time Is Now

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Limitless

    ★★½

  • The Misadventures of Rick and Morty

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★½

  • Spectre

    ★★½

  • Into the Forest

    ★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Where to Invade Next

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Colony

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Terminator Genisys

    ★★★

  • Sanctuary

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★★