Sort by
  • The Greatest Night in Pop

    ★★★½

  • Merry Little Batman

    ★★★★

  • Godzilla Minus One

    ★★★★★

  • American Fiction

    ★★★½

  • Priscilla

    ★★★

  • Maestro

    ★★★★

  • Poor Things

    ★★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★★

  • Blue Beetle

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • The League

    ★★★★

  • The Flash

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★★

  • The Last Kingdom: Seven Kings Must Die

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • The Lady Bird Diaries

    ★★★★

  • Batman: The Doom That Came to Gotham

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Theater Camp

    ★★★½

  • Polite Society

    ★★★★

  • A Christmas Story Christmas

    ★★★½

  • Spirited

    ★★★★

  • Say Hey, Willie Mays!

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Black Adam

    ★★½

  • The Munsters

    ★★½

  • Amsterdam

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • Sidney

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Louis Armstrong's Black & Blues

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Squaring the Circle (The Story of Hipgnosis)

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • George Carlin's American Dream

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • Benjamin Franklin

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Rescued by Ruby

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Chernobyl: The Lost Tapes

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Navalny

    ★★★★½

  • All That Breathes

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★