RSS feed for brian_d
  • Klaus

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Paul, Apostle of Christ

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Shirkers

    ★★★★

  • Bisbee '17

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★½

  • Hale County This Morning, This Evening

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Private Life

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Faces Places

    ★★★★

  • Okja

    ★★★

  • Wonderstruck

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Mudbound

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • The Lost City of Z

    ★★★★

  • Queen of Katwe

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • The BFG

    ★★★★½

  • The Unknown Girl

    ★★★★½

  • Things to Come

    ★★★★

  • War Room

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Song of the Sea

    ★★★★½

  • Clouds of Sils Maria

    ★★★★

  • Winter Sleep

    ★★★

  • Lincoln

    ★★★★½

  • Wreck-It Ralph

    ★★★½

  • Brave

    ★★★½

  • Once Upon a Time in Anatolia

    ★★★★

  • The Tree of Life

    ★★★★★

  • Poetry

    ★★★★★

  • 35 Shots of Rum

    ★★★★½

  • Still Life

    ★★★★

  • Stranger Than Fiction

    ★★★★

  • Nacho Libre

    ★★★★

  • Adam's Apples

    ★★★★½