• Umma

  • Turning Red

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

  • No Time to Die

  • The Last Duel

  • Dune

  • The Hand of God

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

  • Luca

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • Separation

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • In the Earth

    ★★

  • Andhaghaaram

    ★★

  • The Retreat

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Rebecca

    ★★

  • I Care a Lot

  • Antebellum

    ★★

  • Scoob!

    ★★

  • Mulan

  • The Night House

  • Pinocchio

    ★★★

  • The Tower

    ★★

  • Here Comes Hell

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Dunes

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Sleepwalkers

  • Joker

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Crawl

    ★★

  • Carmilla

  • Midsommar

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

  • Parasite

    ★★★★

  • An Easy Girl

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • Liberte

    ★★

  • Rocketman

    ★★

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

  • Booksmart

    ★★★★

  • Theresa & Allison

    ★★

  • The Lodge

    ★★

  • In Family I Trust

    ★★

  • Instant Family

    ★★★

  • The Portuguese Woman

    ★★★

  • Intimate Strangers

    ★★

  • Hex

    ★★

  • Head Count

    ★★★

  • Ladyworld

    ★★

  • Apostle

    ★★

  • CoinCoin and the Extra-Humans

    ★★★★

  • Feng Shui

    ★★

  • The Great Battle

    ★★

  • Halloween

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★★

  • Peterloo

  • Tumbbad

    ★★

  • A Fortunate Man

    ★★