Sort by

Brian has logged 76 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wanted: Dead or Alive

Wanted: Dead or Alive

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
Read the review Edit this entry  
14
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Society

Society

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blue Thunder

Blue Thunder

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
V.I. Warshawski

V.I. Warshawski

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Night Shift

Night Shift

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Matinee

Matinee

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Heavy Trip

Heavy Trip

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hot Rock

The Hot Rock

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
River of Death

River of Death

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Drive

Drive

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dillinger

Dillinger

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Casino

Casino

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Daylight

Daylight

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Street Knight

Street Knight

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Twins

Twins

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stakeout

Stakeout

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Perfect Weapon

The Perfect Weapon

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Crow

The Crow

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Popeye

Popeye

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Flashpoint

Flashpoint

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Defiance

Defiance

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drive

Drive

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry